Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Ισόπαλοι οι Χάονες στην 2η αγωνιστική της Commercial League

ΧΑΟΝΕΣ–ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ

4 – 4

Συναρπαστικό ματς με οκτώ γκολ και πολλές φάσεις έγινε στο γήπεδο της Κύμης μεταξύ ΧΑΟΝΕΣ και Μαύρης Θύελλας. Οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν άτυχοι διότι εκτός της αποβολής του παίκτη τους, έκαναν και αναγκαστική αλλαγή λόγω τραυματισμού και έπαιξαν με δύο παίκτες λιγότερους. Θα μπορούσαν να πάρουν και το τρίποντο στην τελευταία φάση του αγώνα αλλά το σουτ του Ντεχάρα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.
Ας δούμε τι έγινε στο ματς :

14ο: ο Μπίκας περνάει πάσα στον Καραμπάτο με τον τελευταίο να σουτάρει αουτ
17ο : ο Σκιαδάς πέρασε παράλληλη πάσα προς τον Στέργιο με τον τελευταίο να πιάνει σουτ πάνω στην κίνηση με τη μπάλα να περνάει aάουτ
19ο : ο Μπούρτζης έδωσε τη μπάλα στον Μπίκα ο οποίος πέρασε ένα αμυντικό και πλάσαρε για το 0-1
27ο : ο Σπάρτακος έκανε σέντρα από τα αριστερά, ο Gurra έπιασε σουτ πάνω στην κίνηση για να διώξει σε κόρνερ ο Λιόλιος
35ο : ο Καραμπάτος εκτέλεσε φάουλ από τα πλάγια, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
37ο : ο Στέργιος έστειλε τη μπάλα προς την περιοχή της Μαύρης Θύελλας, ο Σκιαδάς έκανε το πλασέ με τη μπάλα να κοντράρει πάνω σε πόδι αμυντικού για να καταλήξει στα δίκτυα για το 1-1
41ο : ο Καραμπάτος ανατράπηκε από τον Καϊση και ο Ντεχάρα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-2
46ο : ο Μπίκας έκανε τη σέντρα για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Ντεχάρα εκτέλεσε αμέσως και από το κέντρο με δυνατό σουτ έκανε το 1-3
72ο : σέντρα μέσα στην περιοχή του Μακρή, ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έκανε λάθος και ο πολυτιμότερος παίκτης της αναμέτρησης Ντεχάρα, έκανε το 1-4
80ο : αρχίζει η αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Σπάρτακος ύστερα από λάθος διώξιμο της άμυνας, με πλασέ έκανε το 2-4
81ο : ένα λεπτό αργότερα, οι γηπεδούχοι μείωσαν ακόμα το σκορ όταν ο Νατσολάρι έδωσε πάσα στον Στέργιο που με πλασέ έκανε το 3-4
89ο : σέντρα από τα δεξιά του Σκιαδά, ο Νατσιολάρι έγινε κάτοχος της μπάλας και μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς έκανε το 4-4
90ο : σουτ του Ντεχάρα από τη σέντρα, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι και πέρασε άουτ
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΧΑΟΝΕΣ: ΜΑΚΡΗΣ, ΚΑΪΣΗΣ, GURRA, ΠΕΊΒΑΝΗΣ, ΡΕΖΑΙ, ΝΙΚΟΛΑ, ΣΚΙΑΔΑΣ, ΜΠΛΕΤΣΑΣ,ΧΣΠΑΡΤΑΚΟΣ, ΣΤΕΡΓΙΟΣ, ΝΑΤΣΙΟΛΑΡΙ( ΜΠΑΜΠΗΣ, ΔΗΜΑΣ, ΚΥΡΑΝΗΣ, ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ, ΒΑΣΗΝΗΣ, ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ)
ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ : ΛΙΟΛΙΟΣ, ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑΣ, ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΕΛΗΣ, ΗΛΙΑΣ Μ, ΜΠΟΥΡΤΖΗΣ, ΝΤΟΥΣΗΣ, ΡΟΜΕΟ, ΝΤΕΧΑΡΑ, ΚΑΡΑΜΠΑΤΟΣ, ΜΠΙΚΑΣ, ΚΟΠΑΛΑΣ( ΛΑΠΟΥΤΗΣ, ΜΠΟΥΚΑΣ, ΝΙΚΑΣ)
ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΩΝ

Στέργιος (παίκτης ΧΑΟΝΕΣ) : «Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι που στην αρχή δεν ήμασταν καλοί. Στην επανάληψη μπήκαμε πιο δυνατά και δείξαμε τις πραγματικές μας δυνατότητες. Καλή συνέχεια στους αντιπάλους»

imageΛευτέρης Κολοκοτρώνης (ΠΡΟΕΔΡΟΣ Μαύρης Θύελλας) : «Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό σε όλη του τη διάρκεια. Προσπαθήσαμε και βρεθήκαμε μπροστά στο σκορ με 1-4. Η κόκκινη κάρτα σε συνδυασμό με τον τραυματισμό του παίκτης μας, μας έκλεισε πίσω στα καρέ. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς έγιναν τόσα πολλά τα λεπτά της καθυστέρησης. Καλή συνέχεια»